play_arrow

Genel

Vize meselesi ve ötesi Çözüm mümkün mü? Evet!

Bahadır Kaleağası 25 Haziran 2023 1


Background
share close

Dış Minnakların bu bölümünde biraz bu bir Dış Minnak olmasa da tam, yine tartışılan vize meselesini konuşalım istedik. Bu Vize denen şey hep mi vardı yani? Yoksa biz de bir zamanlar gezebiliyor muyduk? Şimdi sorun nerede?
Ekonomik krizler, dış politika, sınırlar, göçmenler, denetim ve vizenin bugününü ele alıyoruz. Peki bugün vize durumu ne olacak? Çözüm nerede?

Hep birlikte bakalım!

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!

Bahadır Kaleağası

Twitter:@Kaleagasi
Instagram: @bahadir.kaleagasi

Ömür Kula:

Instagram: @omur

Dış Minnaklar Podcast:

Twitter:@disminnaklarpod

Reklam ve İş Birlikleri için:

merhaba@wandnetwork.com

  • play_arrow

    Vize meselesi ve ötesi Çözüm mümkün mü? Evet!
    Bahadır Kaleağası

Rate it
Bahadır Kaleağası Dış Minnaklar
Yazar

Bahadır Kaleağası

Dış Minnaklar Podcast'in yaratcısı olan Bahadır Kaleağası 25 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de ve uluslararası alanda Avrupa Birliği (AB) ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Dr. Bahadır Kaleağası eğitimini Galatasaray Lisesi, ABD (AFS), Brüksel ve İstanbul üniversitelerinde tamamladı. Brüksel Üniversitesi’nde 1989-2000 yılları arasında araştırmacılık ve öğretim üyeliği görevlerinde bulundu. Çalışmaları Avrupa Birliği’nin hukuksal sistemi, ABD-AB ilişkileri ve uluslararası ekonomi üzerinde yoğunlaştı. AB’nin Jean Monnet ve NATO araştırma burslarını alan Bahadır Kaleağası ziyaretçi akademisyen olarak Harvard, Georgetown ve Kudüs üniversitelerinde bulundu. 1991‘de AB’yi kuran Maastricht Antlaşması müzakeresi çalışma gruplarında ve AB Komisyonu stratejik araştırmalardan biriminin projelerinde yer aldı. Ayrıca kamu ve özel sektör kuruluşları için danışmanlık yaptı. 1995 yılında Brüksel’de TÜSİAD AB Temsilciliğini kurdu ve Avrupa Özel Sektör Konfederasyonu BusinessEurope’ta temsilci olarak görev yaptı. Daha sonra ayrıca TÜSİAD’ın Uluslararası Koordinatörü sorumluluğunu üstlendi. Halen TÜSİAD genel sekreterliği görevinin yanı sıra Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı, BusinessEurope İcra Kurulu Üyesi, Brüksel Enerji Kulübü Onursal Başkanı ve birçok kurumda yönetim veya danışma kurulu üyesidir. Çok sayıda yayını olan Kaleağası’nın son kitabı: “Dünya Nasıl Değişiyor? Türkiye nereye Gidiyor?”

list Arşiv

Background
Önceki bölüm
Benzer bölümler
Gönderi Yorumları (0)

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *