Bora Özkent


Background
share close
Bora Özkent Yatırım Tavsiyesi Değildir

Ödüllü Yazar, Podcaster, Konuşmacı, Girişimci, Yatırımcı

Bora Özkent inovasyon, girişimcilik, gelişen teknolojiler, gelecek trendleri ve müşteri deneyimi alanlarında kişileri ve kurumları geliştiriyor.
ODTÜ İşletme lisans derecesine sahiptir. 1996 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Ayrıca 1998 yılında Harvard Business School Stratejik Perakende programına katıldı.
Kariyeri boyunca Arthur Andersen Business Consulting ve Fed Eğitim’de çeşitli yönetim görevlerinde bulundu.
Özkent, Mayıs 2008’de kendi işini kurmaya karar verdi ve Türkiye’nin en saygın eğitim ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Özkent A.Ş’yi hayata kurdu.
2020 yılına geldiğimizde ise “Haddini Aş Kulübü” isimli Türkiye’nin en büyük kişisel gelişim topluluklarından birisini eşi Pınar Özkent ile birlikte yarattılar. Kulüplerinde ürettikleri içerikler, düzenledikleri canlı etkinlikler ve verdikleri eğitimler ile her gün on binlerce insanın kişisel gelişimine katkıda bulunuyorlar.
Bora Özkent yazarlık, konuşmacılık, danışmanlık ve girişimcilik kariyerinin ötesinde, Koç Üniversitesi MBA programında da yıllarca “Girişimcilik” dersleri verdi.
Bir TEDx konuşmacısıdır.
İnovasyon, müşteri deneyimi ve kişisel gelişim alanlarında 4 kitabı bulunmaktadır: “Büyük Şirketler İçin İnovasyon Manifestosu”, “Adım Adım İnovasyon”, “Emsalsiz Müşteri Deneyimleri” ve “Haddini Aş, Çünkü Çok Daha Fazlasına Layıksın”.
Evli ve iki çocuk babasıdır.