play_arrow

Genel

#S3E23 – Hafıza: Delik Deşik Bir Kalkan

Eylül Görmüş 29 Şubat 2024


Background
share close

Eylül Görmüş ve Tuğçe Arslan Üçer, bu bölümde kurmacanın her türlüsünü mümkün kılan o şeyi; hafızayı didikliyor. Kusurlu, güvenilmez, yalancı bir şey mi hafıza? Geçmiş sabit midir yoksa her hatırlayışla yeniden mi inşa edilir? Hatıra bu kadar dinamikken, herkes her şeyi farklı anımsarken, insanlar birbirini nasıl anlayabilir? Bu sorular çerçevesinde akıl yürütüyor ve her zamanki gibi sinemada ve edebiyatta yanıtları arıyoruz.

Bölümde adı geçen tüm kitap ve filmlerin listesini @1kitap1film.us instagram hesabımızda bulabileceğinizi hatırlatalım.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu'ya bu bölüme sundukları katkılardan ötürü müteşekkiriz. İstanbul Modern'i, yeni binasında Paribu desteğiyle perşembe günleri 10.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edebileceğinizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. “Paribu ile Sizin Perşembeniz” kapsamında, müzedeki tüm güncel sergileri ücretsiz gezmenin yanı sıra; ayda bir kez perşembe gününe denk gelen sanatçı atölyeleri, etkinlikler ve film gösterimlerine de ücretsiz katılabilirsiniz. İstanbul Modern’in güncel takviminde “Paribu ile Sizin Perşembeniz” kapsamında ücretsiz gezebileceğiniz dört farklı sergi yer alıyor.

– Yüzen Adalar
Türkiye ve dünyadan, eserlerinin büyük çoğunluğu ilk kez sergilenen 109 sanatçıya ait 290 yapıtın yer aldığı sergi, yalnızca özel bir alanda değil müze binasının farklı yerlerine yerleştirilen eserleriyle görülebilir.

– Zamansız Meraklar
Güncel teknolojiler ve dijital kültürün sanatçıların düşünce ve üretim biçimlerine nasıl yön verdiğine odaklanan sergi, önemli bir kısmı ilk defa sanatseverlerle buluşan yapıtları serginin ele aldığı kavramlara uyarlanan çalışmalarla bir araya getiriyor.

– Ozan Sağdıç: Fotoğrafçının Tanıklığı
Türkiye fotoğraf sanatının ustalarından Ozan Sağdıç’ın sergisi İstanbul Modern’de önümüzdeki günlerde izleyiciyle buluşacak.

– Renzo Piano: Yerin Ruhu
İstanbul Modern’in yeni müze binasının hikâyesinin, RPBW’nin öne çıkan diğer kültür sanat yapılarının mimarisiyle sunulduğu sergi, müzenin yaratıcısı RPBW imzasını taşıyor.

İstanbul Modern’in sergi ve etkinlik programı hakkında detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • play_arrow

    #S3E23 – Hafıza: Delik Deşik Bir Kalkan
    Eylül Görmüş

Rate it
Önceki bölüm
Benzer bölümler
Gönderi Yorumları (0)

Cevap bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *