Podcastler

16 Seriler


Background

Didem doğan, psikoterapi seanslarından kitle davranışlarına kadar uzanan bir seyirde, psikolojiyi sosyal alanda konuşuyor. Buraya da insanın ötekilerle, günlük yaşamla, sıradan durumlarla ve kocaman sistemlerle ilişkisini düşünme ve konuşma mecrası diyelim.

Serie image

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin absürtlüğünü anlatmak adına üretilmiş, hayali bir matriarkada geçen sabah kuşağı parodisi: Ayşen Şahin "tersine bir dünyada" özenle hazırladığı yayın akışıyla karşınızda.

Serie image
Seriler

Dış Minnaklar

Bahadır Kaleağası ve Ömür Kula uluslararası ilişkiler bakış açısıyla Türkiye ve dünyada politika, ticaret, teknoloji, küreselleşme gibi konuları ele alıyor ve tabii ki dış mihrakları da unutmuyorlar!

Serie image

Tüm dünyanın içinden geçtiği ekonomik değişimin içinde YATIRIM yapmanın zorluğunu herkes yaşıyor. Fırsatların ardındaki hikayeyi, nereden çıktıklarını, neden fırsat olduklarını merak edenler; YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR Podcast'e hoşgeldiniz!

Serie image

Vatandaşın neye ne kadar vergi ödediğini bilmesi ve bu vergilerin nerelere harcandığını sorgulaması gerekiyor. Yoksa bu paraları hoyratça harcayanlar için vergi güç, ödeyenler için yük olmaya devam eder. Gazeteci Işın Eliçin soruyor, vergi uzmanı Ozan Bingöl anlatıyor...

Serie image

''Ruhunu iyi besle ki, zihnin ve bedenin dengede kalabilsin'' mottosuyla yola çıkan Aromaterapist, Nefes Koçu, Holistic Wellness ve Yaşam Koçu Alev Altuğ, "İyilik Güzellik" Podcastte sağlıklı cilt için faydalı bilgilerden girip, ipuçları ve uzman tavsiyelerini paylaşıyor. İster cilt bakımı tutkunu olun ister sağlıklı olmayı arzulayın, dış güzellik ile iç sağlık arasındaki bağlantıyı keşfederek cilt sağlığı dünyasına dalarken Alev'e katılın.

Serie image
Seriler

Kortsayd

90 milyon insan, yüz binlerce sporcu,antrenör ve yönetici.. Neden yetiştiremiyoruz ? Basketbol ekosistemindeki eksiklikleri,olmasi gerekenleri filtresiz konuşuyoruz. 20 yılı aşkın süredir bu camianın içinde çeşitli görevlerde bulunmuş oyuncu menajeri Selçuk Çetinoğlu ve parkenin tozu hala üstünde olan Cem Koçal "KORTSAYD" dan bildiriyor.

Serie image
Seriler

Global İşler

Ussal Şahbaz teknoloji, toplum ve politikanın teknoloji, toplum, politika kesişiminde dünyada olup bitenlerin Türkiye’ye yansımalarını tartışıyor. Teknoloji, sanat ve siyaset dünyasında ilginç konuklar yatırılmayan konuları masaya yatırıyor. Dünyada ve Türkiye’de en büyük startup dolandırıcılıkları neler? Yapay zeka falınıza bakabilir mi? Medya işinden para kazanmak mümkün mü? Buna benzer soruların cevaplarını merak ediyorsanız, bu podcasti kaçırmayın!

Serie image

Hepimizin en az bir kere düşünüp konuşmadığı birtakım konularda subjektif beyanlarımız var. 30’lu yaşların yan etkilerini ve karşılaştığımız durumlara verdiğimiz tepkileri, yorumları dinlemek isterseniz Serbest Düşüş’te bizimle birlikte sizi de düşmeye davet ediyoruz. Umarız aynı fikirdeyizdir.

Serie image

Eray Türker, Fırat Türkoğlu, Işıl Öztemel ve Sinan Güven tarafından hazırlanan bu podcast, dinleyicilerini 13. yüzyıl Anadolu’sunun büyülü dünyasına davet ediyor. 13. yüzyılda siyasi, kültürel ve dini açıdan büyük bir öneme sahip olan Anadolu, aynı zamanda büyük düşünürlerin, mistiklerin, sanatçıların bir araya geldiği ve önemli eserlerin doğduğu bir yerdi. Mevlana Celaleddin Rumi, Hacı Bektaş Veli, İbn-ül Arabi, Ahi Evran, Yunus Emre gibi çok önemli isimlerin Anadolu'da kesişen yolları ve bugüne etkilerinin tartışıldığı eğlenceli bir sohbete ortak olmak isteyen herkesi Muhteşem 13. Yüzyıl’a bekliyoruz.

Serie image

Merhaba Nur Erdem Özeren ben! Kitabın ortasından eğitim konuşmaya başlıyoruz. Kitabın ortasından eğitim konuşurken; her hafta eğitimle ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını uzmanlarla aramaya başlayacağız.

Serie image

Dilek Tarkan, super host olduğu Airbnb hakkında tecrübelerini ve öğrendiklerini paylaşıyor. Airbnb dünyasına girerken bilmeniz gerekenler ve fazlası için takip etmeye devam edin! Hiç tanımadığınız insanların hayalini kurduğu tatili geçirmelerine katkıda bulunmanın keyfini çıkarmanız dileğiyle..

Serie image

Eylül Görmüş ve Tuğçe Arslan Üçer, 1 Kitap 1 Film Podcast serisinde birtakım kavramlara, yani "şey"lere dair sohbet ediyor ve o kavramların izlerini edebiyatta, sinemada arıyor. Filmlerin, kitapların yardımıyla biraz dertleşiyor, biraz akıl yürütüyoruz.

Serie image
Seriler

Okuma Köşesi

Oku, keşfet, öğren! Merhaba. Ben Berrak İdiman. Okuma Köşesi podcastinde yaş ve temalara göre ayırdığım çocuk kitaplarını inceleyip tanıtıyor, kitaplarla ilgili etkinlik önerileri sunuyorum. Çocuk psikoloğu, eğitmen, yayıncı ve yazar konuklarım da zaman zaman bana eşlik ediyorlar. Unutma, kitap sevmeyen çocuk yoktur. Henüz sevdiği kitabı bulamamış çocuk vardır.

Serie image

Defne Akman ve Deniz Tokgöz dizi gündemini sizin için takip ediyor, kaçırmamanız gerekenleri paylaşıyor.

Serie image